آموزش ساخت وسایل تزیینی آشپزخانه در منزل

۱۹ شهریور ۱۳۹۷
وسایل تزیینی آشپزخانه را می‌توانید با وسایل قدیمی و بی استفاده موجود در خانه درست کنید. در اینجا روش درست کردن وسایل زیبا و مدرن آشپزخانه با فنجان، بشقاب، لیوان، جام و گلدان یاد داده شده است.

عکس وسایل تزیینی آشپزخانه برای درست کردن وسایل تزیینی آشپزخانه در منزل باید خلاقیت داشته باشید. می‌توانید با وسایل دور ریختنی خود وسیله‌های تزیینی جدید مثل جاشمعی، ظرف گل، شکلات خوری و لوستر‌های زیبا درست کنید. در این آموزش ایده‌های زیبایی برای این کار وجود دارد.

۱- درست کردن شکلات خوری برای آشپزخانه

برای درست کردن این مدل شکلات خوری تزیینی به گلدان پلاستیکی همراه با زیر گلدانی، یک ظرف حبابی متناسب با گلدان و یک توپ پلاستیکی یا چوبی نیاز دارید.

عکس درست کردن شکلات خوری برای آشپزخانه

ابتدا توپ پلاستیکی را به پشت زیر گلدانی بچسبانید. سپس گلدان و زیر گلدانی را با اسپری سفید رنگ کنید.

عکس درست کردن شکلات خوری برای آشپزخانه

بعد کف گلدان را به چسب آغشته کنید و حباب شیشه‌ای را به آرامی روی آن قرار داده و کمی فشار دهید تا به خوبی بچسبد. بعد از خشک شدن چسب می‌توانید داخل آن شکلات ریخته و در زیرگلدانی را به عنوان در ظرف شکلات خوری روی آن قرار دهید.

عکس درست کردن شکلات خوری برای آشپزخانه

همچنین می‌توانید با ایده‌های مختلف این وسایل تزیینی آشپزخانه را زیباتر کنید.

عکس شکلات خوری برای آشپزخانه


۲- روش درست کردن جاشمعی تزیینی با جام

برای درست کردن این جا شمعی زیبا به شاخه گل‌های مصنوعی، یک دست جام شیشه‌ای و شمع‌های تزئینی کوتاه نیاز دارید. ابتدا ساقه گل‌ها را جدا کنید.

عکس روش درست کردن جاشمعی تزیینی با جام
سپس گل را زیر جام قرار دهید. می‌توانید روی لبه‌های گل مقداری چسب مایع بریزید و آن را به ترتیبی که می‌خواهید به داخل جام بچسبانید. بعد جام را برعکس کرده و شمع را روی پایه جام قرار دهید. برای اینکه شمع نیفتد و ایمنی بیشتری داشته باشد، می‌توانید کف شمع را روی پایه جام بچسبانید.

عکس روش درست کردن جاشمعی تزیینی با جام
به همین ترتیب می‌توانید با یک دست جام، چند جاشمعی زیبا درست کنید و روی میز ناهارخوری در آشپزخانه قرار دهید.


۳- روش درست کردن لوستر تزیینی آشپزخانه

برای درست کردن این لوستر زیبا می‌توانید از وسایل پذیرایی قدیمی مثل فنجان و نعلبکی یا لیوان‌های سرامیکی استفاده کنید. ابتدا کف نعلبکی، لیوان و فنجان را سوراخ کنید.

عکس روش درست کردن لوستر تزیینی آشپزخانه
سیم را از داخل سوراخ نعلبکی و فنجان رد کرده و سرپیچ لامپ را داخل فنجان وصل کنید. بعد لامپ را داخل سرپیچ قرار دهید. به همین سادگی لوستر زیبای آشپزخانه بدون صرف هزینه اضافی آماده می‌شود.

عکس روش درست کردن لوستر تزیینی آشپزخانه

همچنین می‌توانید فقط با استفاده از چند فنجان یک لوستر زیبا درست کنید.

عکس روش درست کردن لوستر تزیینی آشپزخانه


۴- درست کردن وسایل تزیینی آشپزخانه مدل سبد گل

این ظرف گل رومیزی با استفاده از فنجان، لیوان، یک نعلبکی، یک بشقاب شیرینی خوری و یک بشقاب میوه خوری قدیمی درست می‌شود. ابتدا لبه‌های لیوان بزرگ‌تر را روی بشقاب میوه خوری بچسبانید.

سپس بشقاب شیرینی خوری را روی لیوان قرار داده و چسب بزنید. بعد لبه فنجان را چسب زده و روی آن‌ها بگذارید. در انتها نعلبکی را روی کف فنجان بچسبانید.

وقتی که چسب ظرف‌ها کاملا خشک شد می‌توانید گل‌های مصنوعی یا طبیعی را با چیدمان دلخواه خود روی بشقاب‌ها قرار دهید. اگر ظروف شما هم رنگ نیستند، می‌توانید قبل از چسباندن گل‌ها روی ظرف، آن را با یک اسپری سفید رنگ کنید.

عکس درست کردن وسایل تزیینی آشپزخانه مدل سبد گل

منبع:  ستاره

دیدگاهتان را بنویسید