آموزش پادری با کاموا و گونی

۱۹ شهریور ۱۳۹۷
تا به حال به این فکر کرده‌اید که وسایل منزلتان را خودتان با ساده‌ترین و کم‌هزینه‌ترین روش‌ها بسازید؟! یکی از چیزهایی که بسیار هم مورد علاقه خانم‌هاست پادری است. این شبه فرش‌های کوچک را هر کجای خانه می‌توانید قرار دهید اما معمولا برای جلوی درب حمام و دستشویی کاربرد بیشتری دارد. ممکن است بارها به بازار رفته و نتوانسته باشید طرح و رنگ مورد علاقه‌تان را پیدا کنید. خب، ما امروز قصد داریم شیوه‌ای بسیار آسان به شما یاد دهیم تا بتوانید به تنهایی زیباترین پادری‌ها را مطابق سلیقه خودتان تهیه کنید. این کار تنها به کمی صبر و حوصله شما نیاز دارد. علاوه بر استفاده از کاموا، با وسایل دیگری نیز می‌توانید پادری بسازید که آموزش برخی از آن‌ها در لینک‌های زیر قرار دارد.

آموزش ساخت پادری با توپک‌های کاموایی

ابزار اصلی که برای تهیه این پادری زیبا نیزا دارید کامواست. استفاده از کامواهای رنگی، زیبایی کار شما را دو چندان می‌کند. اما با این وجود می‌توانید از یک رنگ هم استفاده کنید. این کاملا به سلیقه شما و هماهنگی رنگ انتخابی‌تان با دکور و سایر وسایل منزل‌تان بستگی دارد.

قبل از اینکه دست به کار شوید، وسایل زیر را آماده و کنار دستتان قرار دهید:

  • کاموا با ضخامت متوسط
  • استوانه‌های مقوایی یا پلاستیکی (۲ عدد)
  • قیچی
  • تور کوبلن

شروع کار

۱. مرحله اول مربوط به ساخت توپک‌های کاموایی است. مطابق شکل ابتدا دو استوانه را کنار یکدیگر قرار داده و نخ کاموا را به دور آن بپیچید. هر چقدر نخ را بیشتر به دور استوانه‌ها بپیچید، درنهایت توپک کاموایی پرتری خواهید داشت. توجه داشته باشید که ابتدا حدود ۱۰ سانتی‌متر از نخ کاموا را برای گره زدن آخر کار آزاد بگذارید.

استوانه

ساخت پادری

پادری کاموایی

 

۲. پس از اینکه کاموا را به دور استوانه‌ها پیچیدید کمی از نخ آن را نگه داشته و نخ کاموا را قیچی کنید. در این مرحله باید دو نخ ابتدا و انتهای کاموا را به یکدیگر گره بزنید.

 

پادری کاموایی

پادری با کاموا

پادری با کاموا

گره زدن کاموا

گره زدن کاموا

 

۳٫ حال باید استوانه‌هایی که درون کامواها قرار دارد، خارج کرده و گره‌ای که در مرحله دو زده بودید محکم‌تر کنید.

 

ساخت پادری

پادری کاموایی

گره زدن نخ کاموا


۴. با قیچی دو طرف کاموای پیچیده شده را برش زده و آن را از یکدیگر جدا کنید. برای تمیزی کار بهتر است اضافی نخ‌های کاموا را با قیچی ببرید.

بریدن کاموا

پادری کاموایی

پادری با کاموا و گونی (ساخت پادری با توپک های کاموایی)


۵. به اندازه مساحت تور کوبلنی که برای این کار در نظر گرفته‌اید به ترتیبی که گفته شد توپک‌های کاموایی درست کنید.

توپک کاموایی

تور کوبلن


۶. حال توپک‌ها را یکی یکی روی تور قرار داده و نخ‌های آن را از پشت تور محکم گره بزنید.

پادری کاموایی

توپک کاموایی


۷. مرحله شماره ۷ را تا جایی ادامه دهید که تمام سطح تور از توپک‌ها پوشیده شود.

ساخت پادری با کاموا

درست کردن پادری


۸. پادری شما به این شکل بسیار زیبا آماده می‌شود. به همین سادگی!

پادری کاموایی

ساخت پادری کاموایی

اگر طرح خاصی در نظر دارید می‌توانید قبل از قرار دادن توپک‌ها روی تور آن را با ماژیک روی تور کوبلن کشیده و طبق طرح جلو بروید. برای ساخت پادری اتاق کودک بهتر است از طرح‌های عروسکی یا شخصیت‌های کارتونی مورد علاقه‌شان استفاده کنید.

امیدواریم از این آموزش ساده برای ساخت پادری استفاده لازم را برده باشید و بتوانید پادری‌های زیبایی در طرح‌ها و رنگ های مختلف برای منزل‌تان تهیه کنید.

 

منبع:ستاره

دیدگاهتان را بنویسید