تاکید رئیس فراکسیون زنان مجلس بر نقش زنان در مقابله با تروریسم

۱۸ آذر ۱۳۹۷
رییس فراکسیون زنان مجلس شواری اسلامی با اشاره به نقش واهمیت زنان در مقابله با تروریسم وافراط گرایی بر ضرورت افزایش مشارکت زنان در حوزه تصمیم گیری تاکید کرد.

به گزارش گلدختر فریده اولاد قباد با اشاره به اظهارات خود در نشست موضوعی مقابله با تروریسم؛ تجارب جهانی و راهبردهای کنونی در حاشیه دومین کنفرانس مجالس ۶ کشور که روز گذشته برگزار شد، اظهار کرد: آنچه در این نشست مطرح کردم این بود که زنان نخستین گروهی هستند که در جنگ و نظامی گری زیان می بینید برهمین اساس دیپلماسی پیشگیرانه باید به تدریج به عنوان رویکردی برای کنترل و ممانعت از جنگ مورد توجه قرار گیرد.

وی با تاکید بر اهمیت افزایش مشارکت زنان در حوزه تصمیم گیری و تصمیم سازی ها اضافه کرد: باید نقش و اهمیت زنان در مقابله با تروریسم و افراط گرایی و حفظ صلح و امنیت را به رسمیت بشناسیم.

نماینده مردم تهران در مجلس با بیان اینکه استمرار گفت‌وگوی سازنده با حضور زنان نقش مهمی در صلح، امنیت و توسعه دارد، گفت: قطع مسیرهای تامین مالی تروریست ها و استفاده از ظرفیت های اطلاعاتی و امنیتی مشترک برای ایجاد هم افزایی از موارد مهمی است که باید مورد توجه قرار گیرد.

اولاد قباد همچنین گفت: استراتژی و نقشه راه امنیتی منطقه باید براساس منافع مشترک کشورهای منطقه و به دست آنها تدوین شود. تا امکان قطع دخالت قدرتهای خارجی و مقابله با یک جانبه گرایی فراهم شود.

وی در پایان تروریسم را دشمن مشترک بسیاری از کشورها عنوان کرد و گفت که تعامل کشورها با یکدیگر و نهادهای بین المللی در مقابله با این پدیده بسیار موثر خواهد بود.

منبع: ایسنا

دیدگاهتان را بنویسید