جنبشی که به بیراهه رفت/ حقوق زنان در غرب رعایت نمی شود

۱۰ آذر ۱۳۹۷
تارانا بورک فعال حقوق بشر ساکن ایالت کالیفرنیا اولین بار این جنبش را راه اندازی کرد ولی حالا می‌گوید این جنبش هدف اصلی خود را گم کرده است.

به گزارش گلدختر  به نقل از روزنامه تلگراف، جنبش «می‌تو» یا «من هم» که آزار جنسی را افشا می‌کند، بعد از این راه افتاد كه علیه یك تهیه‌كننده سرشناس هالیوود، اتهام آزار جنسی مطرح شد و بعد از آن، مانند یك گلوله برفی كوچك كه راه افتاده و در طول مسیر رفته‌رفته بزرگتر شود.

البته اشخاص دیگری به این جنبش پیوستند و افشاگري‌هايي درباره تعرضي كه به آنها شده انجام دادند و تا حدودی موجب شد حرکت های مثبتی در کشورهای غربی صورت بگیرد.

در حالیکه بسیاری از سلبریتی های داخلی و خارجی از نام این جنبش استفاده می کنند که گاهی اهداف مثبت دارند و گاهی منفی ولی شاید کمتر کسی نام موسس این جنبش را شنیده باشد.

تارانا بورک فعال حقوق بشر ساکن ایالت کالیفرنیا اولین بار این جنبش را راه اندازی کرد ولی حالا می‌گوید این جنبش هدف اصلی خود را گم کرده است. وی در گفتگو با خبرنگاران می‌گوید من این جنبش را با هدف احقاق حقوق زنان راه اندازی کردم ولی حالا می بینم که بیشتر به عنوان ابزار سرگرمی مشاهیر تبدیل شده است.

وی گفت: این جنبش تقریباً تبدیل به جنبشی سمبلیک شده و متاسفانه باید گفت که هنوز در کشورهای غربی حقوق زنان رعایت نمی شود و هنوز این قشر به عنوان ابزار در دست سرمایه داران استفاده می شوند.

منبع: شبستان

دیدگاهتان را بنویسید