شهری در فرانسه مرکز حمایت از “دختران قربانی خشونت” تاسیس می کند

۲۴ آبان ۱۳۹۷
شورای مرکزی شهرستان سن- سن- دونی فرانسه اعلام کرد با توجه به افزایش آمار خشونت علیه دختران در سال های اخیر، این شهرستان برای اولین بار در سطح کشور، مرکز مراقبت شبانه روزی از دختران قربانی خشونت در شهرستان سن- سن- دونی تاسیس خواهدکرد.

به گزارش گلدختر، به نقل از  , fdesoucheبا توجه به آمار رو به افزایش خشونت و ناهنجاری های اجتماعی مرتبط به دختران جوان بین ۱۵ تا ۲۵ سال، شورای مرکزی شهرستان سن- سن- دونی فرانسه اعلام کرد در اوایل سال ۲۰۱۹ میلادی مرکز مشاوره و مراقبت از دختران جوان قربانی خشونت، ازدواج های اجباری و سوء استفاده جنسی به صورت شبانه روزی در این شهرستان تاسیس و شروع به فعالیت خواهد کرد.

رئیس شورای مرکزی این شهرستان گفت: در دو سال گذشته اسامی حدود ۵۰۰ دختر جوان بین ۱۵ تا ۲۵ سال که به انواع مختلف مواجه با خشونت، آزار جنسی و یا ازدواج اجباری بودند توسط این شورا به ثبت رسیده است، اما با این وجود به نظر می‌رسد آمار های واقعی بین ۱۵۰۰ تا ۲۰۰۰ نفر باشد، از این رو مسئله تاسیس مرکز مشاوره و مراقبت از این دختران جوان ضرورت دارد.

وی همچنین افزود: در این مرکز علاوه بر روانکاوی و مراقبت های جسمی از دختران جوان، به آنها آموزش های ضروری و لازم جهت زندگی بهتر در جامعه، تشکیل خانواده، فرزند آوری و همچنین مسائل بهداشتی مربوط به زنان ارائه خواهد شد.

لازم به ذکر است، شهرستان سن- سن- دونی نود و سومین شهرستان کشور فرانسه است که با جمعیتی بالغ بر ۵/۱ میلیون نفر از سمت شمال با شهر پاریس همسایه است.

منبع: خبرگزاری حوزه

دیدگاهتان را بنویسید